Siri za pico!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

28. nov 2005 18:31

O, jade, me veseli, da ti je kečap všeč. Tudi mi ga porabimo na litre, le sinu ga ne smem dat na pico, hoče imet kupjenega. Pa nečak isto, mi ostali pa prisegamo na tega našega. MAmamia mamamia

goranka  

član od: 26.9.2005

sporočila: 86

28. nov 2005 18:45

kje pa lahko najdem ta recept? gogi

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

28. nov 2005 19:03

Na četrti strani tegale foruma,recept je od mamamie! Lep dan vam želi Marjetka cvetka

goranka  

član od: 26.9.2005

sporočila: 86

28. nov 2005 19:33

O,hvala,hvalatole je pa za pomoč in tudi za avtorja. gogi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. nov 2005 19:43

Boris, tvoja golaževa pica me spominja na pico, ki sem jo jedla v Sidneyu. Ko smo jo dobili na mizo (izbiro sem prepustila stalnim gostom tiste zelo nobel in znane picerije), nisem mogla verjeti. Majhna pica, debelo tesno in golaž. Ni bilo po mojem okusu. Verjamem, da je tvoja golaževa pica dobra, ker je dober golaž. Tam je bil glavni problem, da mi tisti golaž ni bil všeč. Z nečem se pa 100 % strinjam s teboj, in sicer pica šunke, Mislim, da je vsaka posebna ali dravska (ljubljanska) salama naravnost vrhunska proti pica šunki. Vedno imam probleme z njo. Pravzaprav jih ima moj želodec. mimika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

28. nov 2005 20:22

Se kdo spomni ajdove pice iz picerije v Kavarni Evropa na Ajdovščini v Ljubljani? Najmanj kake 15 let nazaj, pa raje več. Polnjena z enim kakor govejim ragujem, brez paprike in paradižnika, pa s sirom in seveda z začimbami? Takrat picerija še ni bila za vsakim vogalom, kolikor vem, so pa samo tam imeli pice iz ajdovega testa. Se mi še zdaj pocedijo sline, če se spomnim nanjo. rimljanka

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

28. nov 2005 21:44

Foculus je na Gregorčičevi ulici v Ljubljani (taka ozka uličica v bližini Križank - pravokotna na Vegovo in Slovensko). Na moji pici pa mora OBVEZNO biti ananas - nekaj ga dam na pico pred pečenjem, nekaj kockic pa pustim svežih. Mmm Hja, mimika, človek bi mislil, da je pica povsod pica, kot jo poznamo mi - ampak ni. Ko sem jo naročila na Korziki, sem dobila čisto tanko testo, podobno listnatemu, gor je bila p. mezga in pa inčuni. Odlično! Enkrat sem pa naročila sirovo in je bila tudi krasna - seveda spet tanko (listnato?) testo, manjša ... Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 28. nov 2005 21:45:34

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. nov 2005 7:25

Zara-Marisa, vsaka hrana se prilagodi okolju, v katerem je. Avstralci so jo priredili po svoje, Korzičani po svoje, tudi Turki v Berlinu imajo neko svojo vrsto pice, ki je zelo dobra. To so pač kulturne razlike. Mimika

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

29. nov 2005 9:01

Mamamia, prepisala sem recept za kečap in drugo leto bo preizkušen. Verjamem, da je dober. Jaz rada naredim bučno pico, ki je v zbirki receptov, zraven pa še natrosim tuno iz konzerve, kakšno olivo in poleti svežo papriko in paradižnik...na vrh seveda sir, najpogosteje edamec, saj sva s hčero prišli po preizkušanju raznih sirov do sklepa, da nam ta najbolj ustreza. Na mozzrelo se niti nisem spomnila pri pici, jo pa tu in tam naložim na lazanjo. Lp

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. nov 2005 9:45

Rimljanka, tista pica je bila pa res zakon. Jaz bi jo še danes jedla, pa je nimam kje. Prav škoda. Ala sem lačna postala. lp Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti